تبلیغات
استقلال قهرمان و بارسلونای قهرمان(ورود لنگی ها ممنوع) - بارسلونا 4 - 3 رئال مادرید/ امشب ، خدا هم بارسایی بود !
تاریخ : دوشنبه 4 فروردین 1393 | 03:10 ب.ظ | نویسنده : دختر آبی

بازی با قضاوت اوندیانو ماینکو، داور دیدار رفت دو تیم آغاز شد؛


در دقیقه 3 پاس در عمق مسی برای نیمار، با فرار این بازیکن همراه شد اما ضربه ستاره برزیلی آرام تر از آن بود که لوپز را به زحمت بیاندازد.


یک دقیقه بعد در طرف دیگر میدان، روی اشتباه مدافعان بارسا، بیل روی توپ اثر گذاشت و بنزما صاحب موقعیت شد، اما ضربه پای چپ این بازیکن از گوشه راست محوطه به شکلی نه چندان جالب به بیرون رفت.


در دقیقه 7 بارسلونا به گل اول رسید و ورزشگاه را غرق در سکوت کرد؛ حرکت مسی و پاس او به سمت چپ برای اینیستا، با شلیک پای چپ عالی این بازیکن همراه شد و توپ درون دروازه لوپز قرار گرفت.


در دقیقه 13 دی ماریا به شکلی فوق العاده از 3 بازیکن بارسا عبور کرد و وارد محوطه شد و توپ را به بنزما رساند، اما ضربه پای چپ مهاجم فرانسوی به بالای دروازه رفت تا جدی ترین موقعیت مادریدی ها از دست برود.


در دقیقه 15 پاس در عمق خوب ژاوی، مسی را در موقعیت مناسبی قرار داد ولی ستاره آرژانتینی ضربه خوبی به توپ نزد و توپ با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.


در دقیقه 20 سرانجام گل تساوی به ثمر رسید؛ ارسال عالی دی ماریا از چپ و ضربه سر کریم بنزما علی رغم تلاش والدز که روی توپ هم اثر گذاشت، درون دروازه قرار گرفت.


در دقیقه 24 گل رئال مادرید از حریف خود پیش افتاد؛ دی ماریا که لحظاتی به دلیل مصدومیت بیرون از زمین بود، به محض ورودش توپی را در سمت چپ گرفت و به روی دروازه فرستاد که با اشتباه ماسچرانو، بنزما صاحب توپ شد و بعد از کنترلی خوب با روی پا دروازه بارسا را برای دومین بار باز کرد.


در دقیقه 26 باز هم نفوذ عالی دی ماریا با عبور از آلوز و ارسال او به روی دروازه همراه شد، که این بار بنزما بعد از کنترل توپ با پای چپ ضربه اش را زد که پیکه از روی خط توپ را برگشت داد.


در دقیقه 35 اولین کارت زرد مسابقه نصیب دی ماریا شد و بدین ترتیب از بازی بعدی تیمش محروم شد.


در دقیقه 42 بارسلونا به گل تساوی دست یافت؛ پاس مسی به نیمار با دخالت مدافعان مادریدی به شکل ناقص دفع شد تا مسی از راه برسد و با ضربه ای زمینی دروازه لوپز را برای دومین بار باز کند؛ این 19مین گل فوق ستاره آرژانتینی در این فصل از لالیگا بود.


بعد از دریافت گل تساوی، رئال مادرید دوباره نبض بازی را در دست گرفت و در دقیقه 1+45 روی ارسال کارواخال، بنزما باز هم ضربه سر خطرناکی به توپ زد که با فاصله ای اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.


نیمه دوم؛


در دقیقه 52 بیل به زیبایی توپ را از میانه میدان تا پشت محوطه بارساحمل کرد و با پاسی در عمق بنزما را صاحب موقعیت کرد، اما شوت سر ضرب این بازیکن در شرایط مشکوک به آفساید با واکنش خوب والدز برگشت داده شد.


دقیقه 54 رونالدو به خوبی آلوز را جا گذاشت اما با خطای این بازیکن متوقف شد و ماینکو نقطه پنالتی را نشان داد؛ خطایی که ظاهراً بیرون از محوطه رخ داده بود؛ رونالدو پشت توپ قرار گرفت و علی رغم شیرجه درست والدز، توپ درون دروازه قرار گرفت.
دقیقه 58 ارسال زمینی رونالدو به بنزما رسید و او با پاس پشت پای عالی خود بیل را صاحب موقعیت کرد که والدز با خروج خوب خود زاویه را تنگ کرده و ضربه بیل را به کرنر فرستاد.


در دقیقه 63 روی پاس در عمق خوب مسی به نیمار، مارسلو و راموس جا ماندند که در نهایت با خطای کاپیتان رئال مادرید، ستاره برزیلی نقش زمین شد تا ماینکو علاوه بر علام پنالتی، راموس را نیز از بازی اخراج کند؛ مسی پشت توپ قرار گرفت و به خوبی دروازه لوپز را باز کرد.
در دقیقه 65 رافائل واران جانشین کریم بنزما شد و 3 دقیقه بعد در طرف دیگر نیز نیمار جای خود را به پدرو داد.


در دقیقه 74 مثلث ژاوی، مسی و آلوز با شوت مدافع برزیلی از پشت محوطه همراه شد، که این بار تیر عمودی مانع از فروپاشی دروازه لوپز شد.


دقیقه 78 فابرگاس جای خود را به الکسیس سانچز داد.


در دقیقه 83 آندرس اینیستا با حرکتی خوب از میان کارواخال و آلونسو عبور کرد و بلافاصله به زمین افتاد؛ ماینکو نقطه پنالتی را نشان داد تا مسی با هت تریک خود سرنوشت بازی را رقم بزند؛ ستاره آرژانتینی 21مین گل خود در لالیگا را به ثمر رساند و بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو نیز لقب گرفت.


در دقیقه 85 هم ایسکو به جای دی ماریا وارد میدان شد اما در ادامه کار هیچ اتفاق خاصی به روی دروازه ها رخ نداد تا بازی با همان نتیجه 4 - 3 به سود تیم میمهان به پایان برسد.


بدین ترتیب رئال مادرید با 70 امتیاز و به دلیل بازی رو در رو پائین تر از اتلتیکو مادرید در رده دوم قرار گرفت و بارسلونا نیز با 69 امتیاز در همان رتبه سوم باقی ماند!
طبقه بندی: بارسلونا، مسی،
برچسب ها: مسی، بارسلونا، اسپانیا، لالیگا، الکلاسیکو، رونالدو، بنزما،